Poznaj swoją cerę

W sklepach znajdziemy wiele różnych kosmetyków. Każdy z ich producentów stara się zaproponować nam jak najlepsze produkty, takie które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb, a to może sprawić, że przy takiej liczbie propozycji, trudno będzie nam się zdecydować, co będzie dla nas najlepsze. Dlatego też najlepiej zrobimy, jeśli na początek sprawdzimy jaką mamy cerę. Wówczas będziemy wiedziały co jej potrzeba, a więc będzie można skupić się tylko na tych kosmetykach, które będą dla nas odpowiednie.

Możemy ocenić same

W internecie jest wiele opisów odnośnie rodzajów cery. Możemy mieć suchą, przetłuszczającą się lub mieszaną. Dzięki dokładnym informacjom na co powinnyśmy zwracać uwagę podczas oglądania naszej skóry, nie powinnyśmy mieć problemów z określeniem, jaki typ jest naszym typem, a co się z tym wiąże, wówczas będziemy mogli sprawdzić co powinnyśmy wybrać, aby mieć pewność, że nasza skóra będzie miała odpowiednią ochronę. Jeśli mamy skórę suchą, to powinniśmy sięgać po zestawy kosmetyków nawilżających, jeśli mamy skórę przetłuszczającą się, to najlepiej zrobimy wybierając kosmetyki matujące.

Wybierajmy całe serie

Nawet najdroższy krem matujący na niewiele się przyda, jeśli reszta kosmetyków nie będzie w odpowiedni sposób dobrana do naszej skóry. Dlatego też, trzeba wybierać tak, aby korzystać z całych serii kosmetyków. Jeśli wybieramy kosmetyki nawilżające, to musimy mieć taki nie tylko krem, ale również tonik, maseczkę czy płyn do demakijażu. Tylko takie kompleksowe działanie, kiedy sięgniemy po kosmetyki z jednej serii będzie mogło sprawić, że zauważymy różnicę i że nasza cera będzie się pięknie prezentowała. Czasami warto wypróbować kosmetyki różnych producentów, tak aby przekonać się, które z nich najlepiej działają na naszą cerę, bo nawet jeśli mają one podobny skład, to niekoniecznie muszą działać w ten sam sposób. Warto sprawdzić jaką mamy cerę. Jeśli mamy z tym problem o pomoc możemy poprosić kosmetyczkę albo ekspedientkę w sklepie. Im lepiej dobrane kosmetyki, tym lepszy będzie rezultat ich stosowania i tym bardziej my będziemy zadowolone ze swojego wyglądu.

Każda skóra potrzebuje czegoś innego podczas pielęgnacji, a naszym obowiązkiem jest jej to zapewnić.