Mgiełka do włosów z pokrzyw

Pokrzywa jest powszechnie zanana ze swoich leczniczych właściwości. Pojawia się więc często jako składnik licznych medykamentów oraz kosmetyków, sprzedawanych w drogeriach.

Zioło to ma zbawienny wpływ na włosy, dlatego też można przygotować z niego doskonały specyfik na ich wzmocnienie. Aby stworzyć delikatną, pokrzywową mgiełkę do włosów wystarczą tak naprawdę trzy herbatki z tej rośliny oraz woda.

Po zaparzeniu herbatek, należy je pozostawić pod przykryciem na około dziesięć minut, by wywar dobrze naciągnął. Po przestudzeniu wystarczy go przelać do buteleczki z atomizerem, by był gotowy do użycia.

Warto spryskiwać nim włosy dwa, trzy razy dziennie, by słabe włosy nabrały blasku i stały się bardziej odporne na uszkodzenia. Istnieje także możliwość stosowania specyfiku jako wcierki.

Za sprawą tak przygotowanego kosmetyku włosy odzyskają swoją sprężystość i wyraźnie zgrubną. Co więcej, staną się mniej łamliwe oraz narażane na wypadanie (nawet w przypadku bardzo cienkich włosów ze skłonnością do wypadania).