Orzeźwiająca maseczka truskawkowa

Truskawki to jedne z najzdrowszych owoców. Są bowiem jednym z głównych naturalnych źródeł witaminy C, witaminy A i przeciwutleniaczy oraz kwasu salicylowego. Dzięki temu nie tylko służą za deser, ale są często dodawane do różnorodnych kosmetyków.

Maseczki do twarzy właśnie z tych owoców można przyrządzić też w domu, by nie kupować gotowych produktów, często zawierających sztuczne składniki. Aby przygotować maseczkę trzeba mieć żółtko jajka, twaróg i oczywiście truskawki. Kilka owoców należy rozgnieść, dołożyć do nich żółtko oraz twaróg, a następnie wszystko dobrze rozmieszać.

Tuż po stworzeniu jednolitej papki, specyfik można już nałożyć na twarz. Powinien on pozostać tam przez mniej więcej dwadzieścia minut. Po tym czasie należy zmyć go ciepłą wodą, a następnie nałożyć na skórę krem nawilżający.

Kosmetyk, za sprawą kwasu salicylowego, nabiera delikatnych właściwości ściągających, a przy tym złuszczających martwy naskórek. Co ważne, widocznie rozjaśni, odżywi, a ponadto dotleni zmęczoną skórę.