Wycieczki autem, czyli górą niezależność

Nikt nie powiedział, że aby ruszyć w turystyczną podróż po kraju lub poza jego granicę musimy korzystać ze zorganizowanego transportu zbiorowego. Jest wiele osób, które zamiast tego zdecydowanie preferują opcję samodzielną, a więc jazdę własnym autem.

Czasami zwiedza się tym sposobem całą Europę, co ma rzecz jasna plusy i minusy. Plusem jest to, że nie musimy oglądać się na żadnych przewoźników, tylko sami decydujemy, dokąd chcemy jechać, kiedy się zatrzymać i którą trasą dotrzeć do celu.

Do minusów w polskich realiach na pewno należy zaliczyć koszty paliwa – to bowiem jest dość drogie. Łatwiej mają posiadacze aut z napędem LPG, albowiem gaz jest mniej więcej o połowę tańszy niż tradycyjna „waha”.

Samochód, jeśli jest przestronny i pojemny, to bardzo wygodny sposób na podróżowanie. Ponieważ zazwyczaj rusza się w drogę w szerszym gronie, można się lepiej zintegrować ze znajomymi lub najbliższymi nam osobami.

Oczywiście należy pilnować tego, aby kierowca odpoczywał, bo zaśnięcie za kierownicą może zamienić turystyczny wypad w tragedię.