Kuszący Orient

Bardzo często, gdy za oknami szaro, buro i ponuro zupełnie nieświadomie nasza wyobraźnia przenosi nas w miejsca, gdzie kolory są intensywniejsze, a zapachy bardziej wyraziste. Zamykamy oczy i marzymy o krajach Orientu. Na całe szczęście podróże na wschód są w stałej ofercie biur turystycznych.

Znajdziemy wśród nich wyprawy na tak zwany Bliski Wschód, jak i dalej. Możemy odwiedzić Jordanię, Chiny, Japonię, Filipiny, Indonezję, Indie czy Pakistan. Największym powodzeniem cieszą się jednak kraje Dalekiego Wschodu, a wśród nich barwna Malezja.

Magia Orientu to też niezwykle aromatyczne przyprawy, które wykorzystywane są nie tylko w kuchni, ale i do produkcji perfum. Ich niesamowita woń porusza naszą wyobraźnię i dodaje pikanterii wyprawie. Zdaniem wielu podróżników wystarczy jeden dzień w egzotycznych stronach, aby się w nich zakochać i wspomnieniami wracać w te miejsca przez całe życie.

Wycieczki te organizowane przez doświadczone biura podróży niestety nie należą do najtańszych, ale gdy zdecydujemy się wyruszyć na własną rękę często okazuje się, że sen o Oriencie nie jest aż taki egzotyczny jak mogłoby się nam wydawać. Co więcej, jest realny i dostępny.