Uśmiech do fotografii

Nic tak nie poprawia wyglądu naszej twarzy, jak perfekcyjnie białe, lśniące zęby sprawiające, że każdy doceni i zachwyci się naszym uśmiechem. Jednak to, co w teorii brzmi tak dobrze, w praktyce jest często trudne do uzyskania, nasze uzębienie jest ciągle narażone na przebarwienia, chociażby po wypiciu kawy, herbaty, czy czerwonego wina, a również szczotkowanie zębów dostateczną ilość czasu może sprawiać nam trochę trudności. Dlatego ostatnio tak wiele osób decyduje się na wybielanie zębów.

Istnieje kilka metod profesjonalnego wybielania zębów. Pierwsza z nich to metoda nakładkowa, wykonywana samodzielnie – specjalny preparat przed odpowiedni okres czasu (10-14 dni) nakładany jest na zęby na przykład na noc. Przynosi bardzo zadawalający efekt, poprawę nawet o 6 odcieni, który może utrzymać się nawet do 3 lat, jednak czasami wiąże się z podrażnieniami błony śluzowej, czy nadwrażliwością zębów.

Inna metoda wykorzystuje specjalną lampę, którą 3-krotnie nakłada się specjalny preparat oraz żel. Czas trwania to 1 wizyta, występuje poprawa nawet o 10 odcieni (!), a efekt utrzymuje się przez 2-3 lata. Oczywiście istnieje również wiele domowych sposób, w aptekach można kupić specjalne pasty, żele lub nakładki ułatwiające wybielenie zębów.

Ta metoda jednak nie jest aż tak satysfakcjonująca, jak wybielanie stomatologiczne i wymaga dużego samozaparcia, a tego czasami nam brakuje. Dlatego jeśli najważniejszy jest bardzo zauważalny efekt, uzyskiwany w jak najkrótszym czasie, warto zdecydować się na wizytę u specjalisty i zainwestować większą sumę, uzyskując tym samym piękny uśmiech nawet na 3 lata.