Systemy śledzenia automatycznego

Automatyczne śledzenie inaczej Auto Tracking, czyli śledzenie obiektu przez kamerę. W jakich warunkach sprawdza się taka forma monitoringu? Użyta może być w zasadzie wszędzie tam gdzie chcemy umieścić monitoring, ale wyjątkowo praktyczna jest w miejscach dużej powierzchni.

System śledzenia automatycznego polega na zaprogramowaniu kamery w taki sposób by śledziła ruch obiektu, który pojawia się w polu jej widzenia, dzięki temu, że jej konstrukcja jest ruchoma nie stanowi to dla niej żadnego problemu. Jeśli obiektów poruszających się jest kilka, kamera będzie rejestrowała ruch tego obiektu, który jest większy.

Kamery różnią się przeznaczeniem, rozróżniamy te przeznaczone do wewnątrz oraz te na, zewnątrz chociaż sam obiektyw oraz rozdzielczość nagrywania jest taka sam dla obu. Chociaż ten rodzaj monitoringu najczęściej wykorzystywany jest magazynach, strefach załadunku oraz parkingach nie oznacza to, że tylko takie jest ich praktyczne wykorzystanie.

Dzięki takiej kamerze z pewnością zaoszczędzimy pieniądze, które wydalibyśmy na inne kamery, które umieszczone by były z różnych perspektyw, w związku z czym, można je instalować również w biurach czy budynkach mieszkalnych. Kolejną ich zaletą jest to, że nie jest konieczna praca operatora, który ręcznie musi ustawiać kamerę by „uchwycić” niepożądany obiekt na monitorowanym obszarze.

Coraz więcej producentów kamer, monitoringu, alarmów oferuje klientom takie rozwiązanie ze względu na jego praktyczność, łatwość obsługi oraz innowacyjność.