Wysyłka zakupów

Robiąc zakupy przez Internet mamy dwie możliwości odbioru jest to albo wysyłka towaru za pośrednictwem przewoźnika lub też odbiór osobisty ten drugi jest bezpłatny natomiast ten pierwszy płatny w zależności od gabarytów a wybór należy do kupującego.

Większość sprzedawców określa, w jakim terminie wysyła zakup oraz szacunkowy czas dostarczenia przesyłki przez kuriera jak również stara się informować klienta o każdym etapie wysyłki od przyjęcia zamówienia po jego zrealizowanie i nadanie.

Część sprzedawców wyraża zgodę na wysyłkę swoich produktów za granicę określając gdzie dokładnie, część natomiast działa tylko lokalnie i takiej zgody nie wyraża.

Jeśli chodzi o przewoźników to wychodzą oni naprzeciw klientom i w momencie nadania wysyłają powiadomieni o nadania, dzięki czemu można śledzić przesyłkę aż do jej doręczenia część z nich umożliwia jeszcze po nadaniu przekierowanie przesyłki na inny adres niżeli wskazany przy zakupie.

Co chwilę pojawiają się nowe warianty dostarczenia jak na przykład paczki czy odbiór pod wskazanym adresem jednej z placówek dostarczyciela.

www.sztab-antypiracki.pl