Krok drugi: Europa

Załóżmy, że doskonale znamy już Polskę. Podróżowaliśmy po niej sporo, odwiedziliśmy najważniejsze miasta i ciekawe regiony. Coś jednak znów ciągnie nas w drogę, bo przecież trudno tak usiedzieć na miejscu.

Tu kłaniają się wyprawy zagraniczne – najpierw te ukierunkowane na inne kraje Europy. Praktycznie każdy z nich ma sporo ciekawych rzeczy do zaoferowania, zatem nie pozostaje nam nic jak tylko ustalić program podróży. Dlaczego nasz kontynent jest tak atrakcyjny pod względem turystycznym? Jest tak głównie z racji przebogatej historii, która rozsiała po kontynencie tysiące zabytków zaliczanych do rozmaitych stylów architektonicznych.

Za tymi zabytkami stoją konkretni ludzie – dawni władcy Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Podkreślamy również fakt, że koszty podróżowania po Europie z różnych względów nie są tak wysokie jak kiedyś, więc coraz więcej Polaków może sobie pozwolić na to, by trochę zaszaleć z turystycznymi wizytami. Bywa, że zamieniają się one w trwałą emigrację, ale to już zupełnie inne zagadnienie.